Jaki jest dobry sposób na skuteczne odstraszanie gołębi z balkonu? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, oto krótki przegląd sposobów na pozbyć się gołębi z balkonu, tarasu oraz parapetu?

Kolce na ptaki.
Stosowane do zabezpieczenia parapetu, klimatyzatora, daszki oraz belek drewnianych w różnych długościach, płaszczyznach i kształtach. Wykonane są w z wysokiej jakości materiału odpornego na warunki klimatyczne i zmienne warunki pogodowe, niskie i wysokie temperatury. Również deszcz i opady śniegu nie mają wpływu na skuteczność zabezpieczeń.
Czy na montaż kolców potrzebne jest zezwolenie?
Zgodnie z opinią Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie stosowania modułów z kolcami w celu odstraszania ptaków, sam montaż kolców odstraszających ptaki nie wymaga zezwolenia, gdyż nie jest wymieniony jako czynność zakazana w ustawie o ochronie przyrody.
Dostępne są kolce jedno i dwurzędowe oraz systemie modułowym z możliwością dowolne kształtowania pojedynczych kolców przy zachowaniu ich pierwotnych właściwości dotyczących elastyczności.
spośród dostępnych
Wychodząc naprzeciw głosom miłośników przyrody niektóre modele w trosce o bezpieczeństwo i ochrona ptaków przed zranieniem posiadają zabezpieczone ostre końcówki, np. za pomocą nakładek gumowych, z tworzywa sztucznego.

Kolce przeciw ptakom, tel. 504-746-203.

Siatki zabezpieczające balkon.

Siatka zabezpieczająca balkon to kolejny sposób na uchronienie się przed przylatującym ptactwem.
Inne zastosowania to nie tylko odstraszanie. Solidnie zamontowana siatka, to również ochrona przed wypadnięciem z balkonu małych dzieci, zwierząt, szczególnie kotów także przedmiotów np. doniczek zwiewanych przez silny wiatr. Siatki odporne na promienie UV i inne warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy silny wiatr.
Dostępne są różnego typu siatki np.: Sznurowe, z tworzywa sztucznego, metalowe oraz metalowe powlekana osłoną z tworzywa.

Montaż siatki na balkon, tel. 504-746-203.

Odstraszacze dźwiękowe i emitujące ultra dźwięki.

To innowacyjne urządzenie z emitujący dźwięki ptaków drapieżnych na przykład: jastrzębie, sokoły, sowy będące naturalnymi wrogami w ich środowisku. Urządzenie emituje odgłos atakujących drapieżników, płosząc je i zmuszając do zmiany miejsce żerowania.
W pomieszczeniach zamkniętych sugeruje się ultradźwiękowe odstraszanie gołębi pracujące na zmiennej częstotliwości ultradźwięków wywołując u gołębi niepokój i jednocześnie są niesłyszalne dla ludzi.
Zasilanie może być bateryjne, solarne, transformatorowe 12V np. z akumulatora lub z sieci prądu 220V.

Odstraszacze dźwiękowe na ptaki, tel. 504-746-203.

Sztuczne ptaki odstraszające i inne zabezpieczenia wizualne.

Kolizja ptaków z przezroczystymi powierzchniami np.: szybami, ekranami akustycznymi, przeszkleniami czy osłonami balkonów jest bardzo istotnym problemem, ponieważ ptaki nie traktują szklanych powierzchni jako przeszkody.
Makiety sztucznego kruka na balkonie lub jastrzębia to często pierwsza i stosunkowo niedroga metoda płoszenia ptaków.
Naklejki na szybę odstraszające ptaki, które po naklejeniu na szybę odstraszają ptaki przed uderzeniem w jej powierzchnię. Wykonane na z folii samoprzylepnej odpornej na warunki zmienne warunki atmosferyczne.

Sylwetki ptaków drapieżnych naklejane na przeszklenia.
Makiety sztucznego kruka, wroga gołębi.

Odławianie gołębi i wyłapywanie ptactwa ze strychu, wieży i innych obiektów przemysłowych. Zabezpieczenie budynku oraz uszczelnienie dachu oraz okien siatką.

http://sprzataniepogolebiach.pl/kontakt

Kontakt. tel. 504-746-203.